Ar-Ge Merkezi

Tisan Mühendislik Plastikleri kurulduğu andan itibaren yoğun araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile sektörde kendine yer edinmiştir. Araştırma ve geliştirme alışkanlığını faaliyet gösterdiği sektörlere yeni ürün, teknolojik çözümler ve yeni iş alanları geliştirmek için kullanmak amacıyla Tisan Ar-Ge Merkezi kurulmuştur.

Yüksek teknolojiye uygun, işlevsel ürün üretebilme kabiliyetine sahip ve müşterilerine özel çözümler sunan ar-ge projeleri sayesinde müşterilerimize önerilebilecek değerler yaratmaktır. Sürdürülebilir bir iş olarak var olmayı devam ettirmek için, sürekli yeni projeler yaratmak esastır.

Ar-Ge Merkezimiz sadece araştırma ve geliştirme yapmanın ötesinde çalışanlarına verdiği değer ve fırsatlar ile önemli bir iş birimidir. Çalışanlarımızın değerli fikirleri ve çalışmaları Tisan tecrübesi ile sektöre yeni ürünler olarak gerçeğe dönüşmektedir.

Ar-GE Merkezimiz aynı zamanda Tisan’ın felsefesini benimsemiş ve yenilikçi düşünce yapısında olan, farklı disiplinlerden gelen teknik çalışanları ile üniversitelerle yapılan iş birliklerle ulusal ve uluslararası alanda sürdürebilir gelişmeler doğrultusunda yol almaktadır.

Birlikte proje geliştirmek için research@tisan.com.tr ile iletişime geçiniz.

 

İş birlikleri:

Tisan Ar-Ge Merkezi olarak farklı yapılar ile iş birlikleri yaparak, bilgi birikimleri ve tecrübeleri birleştirerek ülkemiz için faydalı işler yapmayı amaçlamaktayız. İş birliği içinde olduğumuz yapılar arasında diğer Ar-Ge Merkezleri ve üniversiteler bulunmaktadır. Ortak çalışmaların kapsamını ise, Ar-Ge projeleri, öğrenci stajları, laboratuvar olanakları, kariyer ve teknik etkinlikler, teknik geziler oluşturmaktadır. Tisan olarak her türlü iş birliğine açık olup, tecrübe ve bilgilerimizi paylaşmaya hazırız. 

Yenilikçi Ürünler:

Ar-Ge Merkezimiz tarafından geliştirilen Olebond® ürünleri, Tisan Mühendislik Plastikleri tarafından tescillendirilmiş, maleik anhidrit içerikli polimerlerinin markasıdır. Bu ürün grubu, esas polimere maleik anhidritin tepkimeli ekstrüzyon yöntemi kullanılarak aşılanmasıyla üretilir. Bu grup ürünler, yurtiçinde ilk kez üretilmiş olup, yurtdışından tedarik edilmesini azaltmayı amaçlamaktadır.

Yüksek performans mühendislik plastikleri, zorlu ortam koşullarında yüksek gereksinimleri karşılamaktadır. Bu plastiklerin çalışma sıcaklığı 150° C'nin üzerindedir ve düşük sürtünme, kimyasal direnç ve yüksek sıcaklık direnci gibi üstün özellikler getirir. Metal yerine kullanımı için dayanıklılığı ve performansı geliştirilen kompaundlar, özellikle otomotiv, ulaşım ve mekanik parça kullanılan sektörlerde kullanımı artmaktadır. Tisan Mühendislik Plastikleri, polifenilin sülfit [PPS] ve poliftalamid [PPA] kompaundlarından oluşan ürünlerini Ar-Ge Merkezinde geliştirmiştir.

Ar-Ge Merkezimizde geliştirilen bir diğer ürün grubu olan BioSTAR® ürünleri biyo esaslı hammadde içerir ve enzimatik sistemler ile bozunarak karbondioksit, su, metan, inorganik bileşikler ile biyokütle açığa çıkarır. Böylece tekrar doğaya karışarak çevresel döngüye devam eder. Biyo esaslı kompaundlar, özel katkılar ile biyo içerik oranı arttırılarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan alternatif biyo­bozunur veya daha uzun ömürlü olarak geliştirilmektedir.