Tisakril® ABS

Tisakril® ABS Tisan tarafından Akrilonitril-Bütadien-Stiren kopolimer kompaundları için üretilen tescilli bir markadır.

ABS yüksek bütadien oranının yanı sıra yüksek stiren oranına da sahip parlak bir malzeme olarak bilinmektedir. Temel olarak stiren özellikleri işlemede kolaylık; akrilonitril kimyasal direnç ve gelişmiş yüzey sertliği sağlarken, bütadien özelliği darbe dayanım gücü sağlayan amorf bir polimerdir. ABS kompaunlarının en iyi özellikleri yüksek rijitlik, yüksek ısıl deformasyon sıcaklığı, çizilmeye karşı mukavemet ve kalıp çekme oranlarının düşük olmasıdır. Çeşitli modifikasyonlar darbe direncini, sıcaklık altındaki deformasyonu ve ısı direncini artırmak için yapılabilir. Darbe direncini arttırmak için yapılan modifikasyonlar ısı ile etkileşim anındaki özelliklerini minimum derecede etkiler.

Tisakril® ABS sertliği, parlaklığı, dayanıklılığı ve elektriksel yalıtkan özellikleriyle üstün görülmektedir.

Tisakril® ABS kompaundları seyreltik asitler, alkaliler, konsantre hidroklorik ve fosforik asit, alkoller ve mineral yağlara karşı dirençlidir.

Tisakril® ABS formülasyonları aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.

Tisakril® ABS tamamen geri dönüşümlü bir materyaldir ve yeniden işlemenin ardından tekrar kullanılabilir. Kullanıcı her zaman yeni ve işlenen malzemenin karışımıyla elde edilen malzemelerin belirlenen uygulama için uygun olup olmadığını ve özelliklerinin ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelidir.

Tisakril® ABS sınıfları size özel koyu renklerden en açık renklere kadar boyanabilir.