Tisester® PBT

Tisester® PBT Tisan tarafından Polibütilen Tereftalat kompaundları için üretilmiş tescilli bir markadır.

Polibütilen Tereftalat (PBT), kısmen kristalize doymuş polyesterdir. PBT alifatik hidrokarbonlar, benzin, karbontetraklorür, perkloroetilen, sıvı yağlar, katı yağlar, alkoller, glikoller, esterler, eterler ve seyreltilmiş asitler ve bazlar da dahil olmak üzere oda sıcaklığında çok sayıda kimyasala karşı dirençlidir. Güçlü bazlara karşı hassastırlar.

Tisester® PBT kristalize, kolay işleme karakteristiklerine sahip yüksek moleküler ağırlık polimeridir. Materyal hızlı bir şekilde kristalize olduğu için kalıp döngüleri kısadır ve kalıp ısıları pek çok mühendislik plastikleri için daha düşük olabilir. Tisester® PBT güçlü boyutsal kararlılığa ve düşük nem çekme özelliğine sahiptir.
Bazı alanlarda, Tisester® PBT performansı yükseltme ihtiyacından dolayı diğer yarı-kristalin termoplastiklerin (polipropilen, naylon ve poliasetal gibi) yerine kullanılabilmektedir.

Tisester® PBT formülasyonları aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.

Tisester® PBT, tamamen geri dönüşümlü bir materyaldir ve yeniden işlemenin ardından tekrar kullanılabilir. Kullanıcı her zaman yeni ve işlenen malzemenin karışımıyla elde edilen malzemelerin belirlenen uygulama için uygun olup olmadığını ve özelliklerinin ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelidir.

Tisester® sınıfları size özel koyu renklerden en açık renklere kadar boyanabilir.