Tisarbon® PC

Tisarbon® PC Tisan tarafından polikarbonat kompaundları için üretilmiş tescilli bir markadır.

Polikarbonat en iyi bilinen amorf mühendislik polimerlerinin bir üyesidir. Yüksek ışık iletim özellikleri ve optik uygulamalar için tercih edilmektedir. Yapısı neme oldukça hassastır, bu nedenle özel enjeksiyon koşulları kullanmak oldukça önemlidir. Polikarbonat güçlü darbe dayanımı gücüne, yüksek ısı direncine ve iyi boyutsal kararlılığına sahiptir. Suya, minerallere ve organik asitlere karşı dayanıklı olsa da, aromatik hidrokarbonlarda kısmen çözülme, klorlu olanlarda tam çözülme ve güçlü alkalin maddelerde çözünme özelliklerine sahiptir. İyi elektriksel özellikleri vardır. Polikarbonattan yapılan malzemeler uzun kullanım ömrüne sahiptir ve tekrar kullanmaya olanak sağlamaktadır.

Tisarbon® PC kompaundları düşük ısılarda yüksek darbe direncine sahiptir. Boyutsal kararlılığı yüksektir.

Tisarbon® PC kompaundları özel üretim şartları ile üretildiğinden uzun süre kullanım ömrüne sahiptirler.

Tisarbon® PC iyi elektrik ve sıcaklık direncine sahip olduğundan, elektrik ve telekomünikasyon sektöründe pek çok üründe kullanılmaktadır.

Tisarbon® PC kompaundlarından pürüzsüz yüzeyler elde edilebilir ve böylece otomotiv sektöründe metal görünümlü parçalar yerine (dekoratif parçalar ve optik yansıtıcılar) uygun olmaktadır.

Tisarbon® PC formülasyonları aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.

Tisarbon® PC tamamen geri dönüşümlü bir materyaldir ve yeniden işlemenin ardından tekrar kullanılabilir. Kullanıcı her zaman yeni ve işlenen malzemenin karışımıyla elde edilen malzemelerin belirlenen uygulama için uygun olup olmadığını ve özelliklerinin ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelidir.

Tisarbon® PC sınıfları size özel koyu renklerden en açık renklere kadar boyanabilir.