Tisoplen® PPH

Tisoplen® PPH Tisan tarafından polipropilen temelli kompaundları için üretilmiş tescilli bir markadır.

Polipropilen bir yarı-kristalin termoplastik olup poliefin ailesinin en çok bilinen üyesidir. Polipropilen, diğer hiçbir termoplastikte olmayan olağanüstü fiziksel, mekanik, termal ve elektriksel özelliklere sahip ekonomik bir materyaldir. Kopolimerin camsı geçiş sıcaklığı değerinden dolayı düşük sıcaklıklarda da işlevini yürütebilmektedir. Bu yüzden kopolimer türevleri düşük sıcaklıklarda daha çok tercih edilmelidir.

Polipropilen organik çözücülere mükemmel direnç sağlayarak, korozyonlu ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. İşleme kolaylığı ve yoğunluğunun azlığı sayesindeki fiziksel özellik çeşitliliği polipropileni diğer daha pahalı materyallere göre daha çekici ve yetenekli bir materyal haline getirir.

Tisoplen® PPH çok yaygın kullanım alanına sahiptir. Tisoplen® PPH; ağırlık oranına göre daha sert ve yüksek mukavemet sağlar.

Tisoplen® PPH kompaundları, cam elyaf takviyeli, UV/ışık stabilizeli, ısı stabilizeli, mineral dolgulu ve alev geciktiricili gibi değişik özelliklere sahiptir. Renkliler otomotiv, ev araçları, iç tasarım, aydınlatmadizaynı ve eğlence endüstrisi için kullanılmaktadır.

Tisoplen® PPH kompoundları iyi bir fiyat/performans oranı gerektiren birçok uygulamada ideal bir çözümdür. Deterjanlarla olabilecek uygulamalar için özel sınıflar geliştirilmiştir.

Tisoplen® PPH özellikle birçok değişik teknik uygulama için uygundur.

Tisoplen® PPH formülasyonları aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.

Tisoplen® PPH tamamen geri dönüşümlü bir materyaldir ve yeniden işlemenin ardından tekrar kullanılabilir. Kullanıcı her zaman yeni ve işlenen malzemenin karışımıyla elde edilen malzemelerin belirlenen uygulama için uygun olup olmadığını ve özelliklerinin ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelidir.

Tisoplen® PPH sınıfları size özel koyu renklerden en açık renklere kadar boyanabilir.