Tisapet® PET

Tisapet® PET Tisan tarafından Polietilen Tereftalat kompaundları için üretilmiştir tescilli markadır.
Polietilen Tereftalat polyester ailesinden bir termoplastik reçinedir ve sentetik fiberler olmak üzere pek çok üründe sıklıkla kullanılmaktadır. Hem şeffaf hem de yarı kristalin polimerde varlığını sürdürebilir. Polietilen Tereftalat iki monomerin birleşmesinden ortaya çıkan bir polimerdir: Modifiye etilen glikol ve arıtılmış tereftalik asitten oluşmaktadır. PET ek polimerlerle de modifiye edilebilir, böylece başka kullanımlar için de kabul edilebilir ve kullanılabilir hâle gelebilmektedir. PET çeşitli farklı avantajlar sunmaktadır. PET rijitlik anlamında pek çok farklı formda bulunabilmektedir. Formu büyük oranda kalınlığına bağlıdır. Pek çok farklı ürüne dönüştürülebilecek hafif bir plastiktir. Oldukça güçlüdür ve yüksek darbe direnç özelliklerine de sahiptir.

Tisapet® PET mükemmel rijitliğini yüksek sıcaklıklarda bile muhafaza ederek mekanik özelliklerinden kaybetmeden çalışabilmektedir.

Tisapet® PET aynı zamanda oldukça düşük aşınma özelliği ve sürtünme katsayısıyla çok dayanıklıdır.

Tisapet® PET yüksek rijitliğinden dolayı, mukavemet ve rijitlik toleranslarının yakın olduğu uygulamalar için idealdir.

Tisapet® PET yük altında, ısı mukavemeti ve boyutsal kararlılık sağlayarak aşınmaya karşı direnç gösterir. Bu özellik otomotiv uygulamalarda önemlidir.

Tisapet® PET yüksek ısı mukavemeti ve hidrolize dayanımından dolayı Tisapet® PET ürünü zorlu otomotiv uygulamaları için ideal hâle getirmektedir.

Tisapet® PET, formülasyonları aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.

Tisapet® PET, tamamen geri dönüşümlü bir materyaldir ve yeniden işlemenin ardından tekrar kullanılabilir. Kullanıcı her zaman yeni ve işlenen malzemenin karışımıyla elde edilen malzemelerin belirlenen uygulama için uygun olup olmadığını ve özelliklerinin ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelidir.

Tisapet® PET sınıfları size özel koyu renklerden en açık renklere kadar boyanabilir.