Tisetilen® PE

Tisetilen® PE Tisan tarafından polietilen kompaundları için üretilmiş tescilli bir markadır.
Polietilenler, etilen gazının [C2H4] polimere dönüştürülmesinden elde edilen termoplastik reçinelerdir. Etilenin düşük moleküler ağırlıklı polimerleri kayganlaştırıcı olarak kullanılan sıvılar, orta ağırlıklı polimerler parafinle karışabilen vakslar ve yüksek moleküler ağırlıklı polimerler (örn: 6000’in üstü) plastik endüstrisinde kullanılan materyallerdir. Yoğunluğu 0.910-0.925 arası olan polimerler düşük yoğunluklu, 0.926-0.940 arası orta yoğunluk ve 0.941-0.965 arası ve üstü yoğunluklar yüksek yoğunluk olarak değerlendirilir.

Tisetilen® PE mühendislik özellikleriyle, yüksek sıcaklık performansı, kimyasal direnci, iyi elektriksel özellikleri ve işleme kolaylığı sunar.

Tisetilen® PE alev geciktirici kompaundlarımız son derece yüksek performans elde etmek için tasarlanmıştır. Kolayca dağılarak hem enjeksiyon kalıplama hem de ekstrüzyon süreçlerinde kullanılır.

Tisetilen® PE özel kompaundları köpürtücü ajan olarak kullanılır.

Tisetilen® PE kompaundları özel formülasyonlarından dolayı uzun dönemli kullanımda degredasyona karşı dirençlidir. Bu sayede ürün haline getirilen malzemede çatlama ve kırılmalara karşı mükemmel direnç göstermektedir.

Tisetilen® PE Formülasyonlar aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.