Tisoplen® PPC

Tisoplen® PPC; Tisan tarafından polipropilen temelli kompaundları için üretilmiş tescilli bir markadır.

Polipropilen bir yarı-kristalin termoplastik olup poliefin ailesinin en çok bilinen üyesidir. Polipropilen, diğer hiçbir termoplastikte olmayan olağanüstü fiziksel, mekanik, termal ve elektrik özelliklere sahip ekonomik bir materyaldir. Kopolimerin camsı geçiş sıcaklığı değerinden dolayı düşük sıcaklıklarda işlevini yürütebilmektedir. Bu yüzden kopolimer türevleri düşük sıcaklıklarda daha çok tercih edilmelidir.

Polipropilen organik çözücülere mükemmel direnç sağlayarak, korozyonlu ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. İşleme kolaylığı ve yoğunluğunun azlığı sayesindeki fiziksel özellik çeşitliliği polipropileni diğer daha pahalı materyallere göre daha çekici ve yetenekli bir materyal haline getirir.

Tisoplen® PPC daha esnek ve daha iyi darbe direncine sahiptir ve Tisoplen® PPH’ye göre düşük sıcaklık kırılma direnci daha fazladır.

Tisoplen® PPC kompaundları; Tisoplen® PPH’ye göre diğer özelliklerinde ki azalmalara rağmen daha iyi çatlama ve baskı direnci ile düşük sıcaklık derecelerinde dayanıklılık eğilimi gösterirler.

Tisoplen® PPC kompaundları, cam elyaf takviyeli, UV/ışık stabilizeli, ısı stabilizeli, mineral dolgulu ve alev geciktiricili gibi değişik özelliklere sahiptir. Renkliler otomotiv, ev araçları, iç tasarım, aydınlatma dizaynı ve eğlence endüstrisi için kullanılmaktadır.

Tisoplen® PPC formülasyonlar aynı zamanda belirli pazar ihtiyaçlarını karşılamak için de geliştirilebilir.

Tisoplen® PPC tamamen geri dönüşümlü bir materyaldir ve yeniden işlemenin ardından tekrar kullanılabilir. Kullanıcı her zaman yeni ve işlenen malzemenin karışımıyla elde edilen malzemelerin belirlenen uygulama için uygun olup olmadığını ve özelliklerinin ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelidir.

Tisoplen® PPC sınıfları size özel koyu renklerden en açık renklere kadar boyanabilir.